Afrika
14.12.2010

afrika.jpgDnešná moderná doba priniesla neuveriteľný pokrok v oblasti rozvoja informačných a komunikačných médií. Vývoj v oblasti informačných prostriedkov sa neustále zdokonaľuje. Hlavnou úlohou  vzdelávacieho systému na našej škole je pripraviť mladú generáciu na aktívne a tvorivé využívanie informačných a komunikačných technológií vo vyučovacích predmetoch školského vzdelávacieho programu, prostredníctvom inovatívneho vyučovania( exkurzie, prezentácii v PWP, kvízov, zážitkového vyučovania - poznať región, a tým postupne spoznávať okolitý svet a vážiť si svoj rodný kraj, krajinu. Nová školská reforma je zameraná predovšetkým na individuálny rozvoj osobnosti žiaka, venuje dostatočný priestor pre rozvoj čitateľskej gramotnosti žiaka a schopnosti spracovávania informácií v komunikačnej spoločnosti.

Vzdelávací obsah predmetu geografia nám ponúka široký priestor k častému a pravidelnému využívaniu interaktívneho zemepisného atlasu zeme, s ktorým naši žiaci veľmi radi pracujú. Vizualizácia výrazne napomáha žiakom k správnemu pochopeniu geografických skutočností.