Overenie vedomostí pokusom
Napísal Administrator   
09.05.2011

overenie_vedomosti_pokusom.jpgV Listine základných práv a slobôd sa píše o tom, že človek má právo na priaznivé životné prostredie.

Aby si však človek vážil svoje životné prostredie, musí sa už od útleho detstva učiť úcte, rešpektu  a láske k nemu, učiť sa poznávať zákonitosti života.

Deti rady sami objavujú nepoznané, overujú si to, čo sa teoreticky naučia. Preto sme spoločne  so žiakmi 6. ročníka zaviedli dlhodobý pokus, ktorým sme si chceli overiť podmienky, ktoré potrebujú semienka rastlín k tomu, aby mohli vyklíčiť. Deti  so záujmom priebežne sledovali výsledky, ktoré si zapisovali a neskôr vyhodnotili.
 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

© 2024 ZŠ s MŠ Kolárovice - Od poznania regiónu k poznaniu sveta prostredníctvom moderného vyučovania