Exkurzia do planetária v Žiari nad Hronom
Napísal Administrator   
17.05.2011
planet3.jpgDňa 10. mája 2011 sme so žiakmi 8 a 9 ročníka uskutočnili exkurziu do Planetária a Hvezdárne Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom. Exkurzia bola uskutočnená v rámci projektu: Premena tradičnej školy na modernú. V planetáriu nám premietali krásnu nočnú oblohu spoznávali sme súhvezdia, veľa sme sa dozvedeli o našej Galaxii aj o vzniku vesmíru. V ďalšej projekcii nám premietali najnovšie poznatky o planétach Slnečnej sústavy spojenej so zaujímavou prednáškou. V závere sme špeciálnym ďalekohľadom  pozorovali Slnečné škvrny. Cestou naspäť sme sa zastavili v jedinečnom múzeu Mincí a medailí v Kremnici. K vydarenému priebehu prispelo aj pekné počasie a záujem našich žiakov.
 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

© 2024 ZŠ s MŠ Kolárovice - Od poznania regiónu k poznaniu sveta prostredníctvom moderného vyučovania