Exkurzia v Rajeckej Lesnej
Napísal Administrator   
18.12.2010
rajecka_lesna.jpg Tesne pred vianočnými prázdninami 17. decembra 2010 sme boli so žiakmi druhého, piateho a šiesteho ročníka na exkurzii v Rajeckej Lesnej. Žiaci mali možnosť oboznámiť sa s jedinečnou prácou ľudového majstra Jozefa Pekaru a vidieť vyrezávaný SLOVENSKÝ  BETLEHEM, ktorým zachytil ľudové zvyky a  prácu  Slovákov  v minulosti. Žiaci spoznali celoživotné dielo a nekonečnú trpezlivosť rezbárskeho majstra. V rezbárskom diele pozorovali ľudové zvyky, tradície a ťažký život nášho ľudu.
 
 
Vianočná akadémia
Napísal Administrator   
16.12.2010
vian_akademia.jpgV decembri sa tešíme na najkrajšie sviatky v roku, Vianoce. Učitelia a žiaci našej školy pripravili pre rodičov, starých rodičov a občanov našej obce Vianočnú akadémiu, ktorá sa konala 15.decembra 2010 v telocvični ZŠ. Zimné počasie, vianočne vyzdobená telocvičňa, chodba a triedy pripomínali príchod Vianoc. Rodičia sa tešili z vystúpenia svojich deti. Chlapci a dievčatá sa predviedli krásnymi vianočnými básňami, riekankami, koledami, piesňami a scénkami. Naši malí koledníci nám pripomenuli staré ľudové zvyky a obyčaje, ktoré sa v rodinách a v našom regióne zachovávajú.
 
 
Afrika
Napísal Administrator   
14.12.2010

afrika.jpgDnešná moderná doba priniesla neuveriteľný pokrok v oblasti rozvoja informačných a komunikačných médií. Vývoj v oblasti informačných prostriedkov sa neustále zdokonaľuje. Hlavnou úlohou  vzdelávacieho systému na našej škole je pripraviť mladú generáciu na aktívne a tvorivé využívanie informačných a komunikačných technológií vo vyučovacích predmetoch školského vzdelávacieho programu, prostredníctvom inovatívneho vyučovania( exkurzie, prezentácii v PWP, kvízov, zážitkového vyučovania - poznať región, a tým postupne spoznávať okolitý svet a vážiť si svoj rodný kraj, krajinu. Nová školská reforma je zameraná predovšetkým na individuálny rozvoj osobnosti žiaka, venuje dostatočný priestor pre rozvoj čitateľskej gramotnosti žiaka a schopnosti spracovávania informácií v komunikačnej spoločnosti.

Vzdelávací obsah predmetu geografia nám ponúka široký priestor k častému a pravidelnému využívaniu interaktívneho zemepisného atlasu zeme, s ktorým naši žiaci veľmi radi pracujú. Vizualizácia výrazne napomáha žiakom k správnemu pochopeniu geografických skutočností.

Fotogaléria

 
Tvorivé vyučovanie
Napísal Administrator   
08.12.2010

tvorive_vyucovanie.jpgV rámci projektu  „Od poznania regiónu k poznaniu sveta prostredníctvom moderného vyučovania"  z oblasti Ochrany prírody a zdravia človeka žiaci tvorivo pracujú prostredníctvom PC, ktoré sú už neodmysliteľnou súčasťou  vyučovacích hodín.

Fotogaléria

 
Školenie IKT
Napísal Administrator   
29.11.2010
ikt1.jpgV čase od mája 2010 do novembra 2010 sme sa vzdelávali v oblasti IKT pod vedením  odborného lektora  Mgr. Richarda Hromca. Školenie sa uskutočnilo v počítačovej učebni  našej školy. Aktivita bola zameraná na zvyšovanie kompetencií  učiteľov v oblasti zavádzania inovačných metód do vyučovania a gramotnosti učiteľov v oblasti IKT
 
 
<< Začiatok < Predchádzajúca 1 2 3 4 5 6 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 16 - 20 z 27

© 2023 ZŠ s MŠ Kolárovice - Od poznania regiónu k poznaniu sveta prostredníctvom moderného vyučovania