Ukončenie aktivity 1.1
Napísal Administrator   
05.11.2010

na_uvod.jpgV septembri 2010 sme ukončili prvú časť projektu - aktivitu 1.1 Tvorba školského vzdelávacieho programu pre ISCED 1 a ISCED 2. V tejto etape sme získavali potrebné informácie z rôznych zdrojov a oblastí, predovšetkým prostredníctvom odborného lektora na problematiku informačno-komu-nikačných technológií, ktoré budú naši pedagogickí zamestnanci využívať pri tvorbe metodických materiálov, pracovných listov a učebných pomôcok.

 
Posedenie s našimi staršími spoluobčanmi
Napísal Administrator   
28.10.2010
starsi.jpgV mesiaci október si pripomíname úctu k našim babičkám a dedkom. ZŠ Kolárovice v spolupráci s obecným úradom uskutočnili dňa 25. októbra 2010 v kultúrnom dome slávnostné posedenie s našimi staršími spoluobčanmi. Žiaci základnej školy a folklórny súbor Kolárik pripravili pekný kultúrny program, ktorý bol popretkávaný zvykmi a ľudovými  piesňami z našej obce Kolárovice. K zvýrazneniu úcty voči starším prispelo aj pohostenie, ktoré pripravili pracovníci obecného úradu. Všetci sa príjemne zabavili, zaspievali a zatancovali.
 
 
Festival drotárstva 2010
Napísal Administrator   
28.06.2010
drotarstvo.jpgV lete chodíme so žiakmi na výlety a exkurzie aby spoznávali krásy, zvyky a tradície nášho regiónu a kraja. Oboznamujú sa s históriou a súčasnosťou.  V júni 2010 sme boli so žiakmi našej školy na FESTIVALE  DROTÁRSTVA  2010, ktorý sa konal v sobášnom paláci v Bytči. Bolo to stretnutie drotárskych majstrov, ktorý sa predstavili svojimi krásnymi drôtenými  výrobkami.  Naši žiaci si skúsili prácu s drôtom pod dohľadom umeleckých drotárov . Vyrobili si svoj vlastný výrobok, z ktorého mali veľkú radosť a nazbierali nové zručnosti v práci s drôtom.
 
 
Súľovský hrad, Manínska a Kostolecká tiesňava
Napísal Administrator   
26.05.2010

sulov.jpgMáj - mesiac lásky, lásky k prebúdzajúcej sa prírode, k rodnej vlasti, ale aj mesiac túžby  spoznávať okolitý svet .  Svoj obzor poznania  sme si rozšírili náučným chodníkom - Súľovské skaly. Všetci sme netrpezlivo čakali, kedy nastane náš vysnívaný deň - pokračovať v pátraní po nepoznanom. Museli sme si však počkať na pekné počasie.  Vytešení zo slnečného rána, dobrej nálady a teoretickej prípravy sme vyrazili na túru, ktorá nám dala poriadne zabrať.  Preto sme si dali  oddychové časy pri informačných tabuliach, aby sme načerpali dostatok síl a energie  a šťastne dorazili do vytúženého cieľa, obohatení o poznatky  z regionálnej geografie.

Fotogaléria

 
Kvíz o Kolároviciach
Napísal Administrator   
08.05.2010
vychadzka_po_kolaroviciach_006.jpgPo vypracovaní projektov  a vychádzke po Kolárovicicach sa Mirka Hrtánková  a Urika Uherková rozhodli, že pripravia vedomostný  kvíz. A veru, aj im to vyšlo. Atmosféra na vyučovacej hodine bola tvorivá,  žiaci boli rozdelení do pracovných skupín, kde ich čakali okrem pripravených otázok  o rodnej obci  aj zaujímavé didaktické aktivity.  Mirka a Erika mali celú hodinu plné ruky práce, tešili sa však zo skutočnosti, že  si môžu vyskúšať pozíciu p. učiteľky.  Peknou odmenou za ich aktívnu prípravu na vyučovaciu hodinu bola spokojnosť ich spolužiakov, ktorú vyjadrili svojím nadšením pracovať v skupinách a zhromažďovať spoločne nadobudnuté vedomosti.
 
<< Začiatok < Predchádzajúca 1 2 3 4 5 6 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 21 - 25 z 27

© 2024 ZŠ s MŠ Kolárovice - Od poznania regiónu k poznaniu sveta prostredníctvom moderného vyučovania