Stavanie mája
Napísal Administrator   
01.05.2011

maj.jpgNajkrajší mesiac roka - máj, nazývaný aj mesiacom lásky začína v našej obci Kolárovice stavaním mája. Aj naši žiaci deviateho ročníka postavili máj pre všetky dievčatá školy. Máj sme stavali v piatok 28.apríla 2011 na nádvorí školy. Piesňami, básňami a riekankami sa predstavili žiaci druhého ročníka pod vedením p. učiteľky Klimovej. Tancami oživili vystúpenie členovia súboru Kolárik. Na harmonike sprevádzal Martin Hvorečný. Dievčatá máj pekne vyzdobili  farebnými stuhami, chlapci máj postavili a nakoniec si všetci na školskom dvore zatancovali.

Fotogaléria

 
Didaktická aktivita – Glóbus
Napísal Administrator   
02.04.2011

globus.jpgUčebné pomôcky získané z projektu Premena tradičnej školy na modernú sme s veľkou radosťou začali využívať  na vyučovacích hodinách geografie.  Žiaci  si svoje  nadobudnuté vedomosti a zručnosti  z geografie sveta , získané počas vyučovacích hodín mohli  priamo  zakresliť na glóbusy a porovnať s atlasmi sveta.  Svoje schopnosti mohol každý žiak prejaviť v práci v skupinách, kde sa žiaci navzájom dopĺňali, ale aj kontrolovali. Práca  s glóbusmi bola zaujímavá  aj tým, že  motivovala žiakov ku komplexnému poznaniu sveta - napr. svetový oceán, kontinenty, svetadiely, štáty.......

Pochopenie celistvosti Zeme, ako jednotného celku,  vedie  žiakov k budovaniu multikultúrnej spoločnosti s rešpektovaním  iných národov.

Fotogaléria

 
Matematika moderne
Napísal Administrator   
22.03.2011
matematika.jpg

V rámci vyučovacích hodín matematiky, zameraných na geometriu, sme už druhý rok zapojení do projektu „Premena tradičnej školy na modernú". Vďaka tomuto projektu majú žiaci možnosť využívať pri výučbe moderné pomôcky, ako je interaktívna tabuľa, počítače, výukové programy pre počítače a taktiež žiaci priamo pri výučbe tvoria rôzne pomôcky. Tým sa stávajú hodiny geometrie zaujímavejšie a názornejšie. Žiaci pracujú s touto technikou s nadšením a so záujmom a matematika sa stáva pre žiakov obľúbeným predmetom.

Fotogaléria

 
Jarné liečivé rastliny
Napísal Administrator   
18.03.2011

jarne_liecive_rastliny.jpgPo zime konečne prišla jar. Veľmi nás potešili prvé jarné kvety - snežienky, ale i podbeľ, prvosienky, pľúcniky, púpavy, tulipány, narcisy... Doteraz sme vnímali len ich krásu, odteraz však už vieme, že mnohé z nich majú i liečivé účinky. Nikto asi nemá rád, keď musí pri chorobe prehĺtať nechutné tabletky a kvapky. Oveľa viac nám chutí dobrý bylinkový čajík s medom. Preto sme si nasušili a nazbierali niektoré jarné liečivé rastlinky a v triede spoločne navarili chutný  čaj,  osladili sme si ho medom od včeličiek, o ktorých sme sa taktiež všeličo naučili a urobili si peknú, chutnú a sladkú hodinu prírodovedy.

Fotogaléria

 

 
Ako žili muži
Napísal Administrator   
18.03.2011
ako_zili_muzi.jpg17. marca 2011 žiaci prvého stupňa  sa zúčastnili na vlastivednej exkurzii pod názvom  Ako žili muži. Výstava sa konala v Budatínskom zámku pri Žiline. V tomto Považskom múzeu sa žiaci zoznámili s postavením sedliaka, mešťana a šľachtica. Videli ako sa muži v minulosti obliekali, pracovali a ako žili. Ako vyrábali klobúky, pracovali na poli, aké vyšívané kroje a obuv nosili. V starom zámockom parku na sútoku riek Váh a Kysuca videli veľkú plť z dreva , ktorou prevážali tovar po rieke Váh.
 
 
<< Začiatok < Predchádzajúca 1 2 3 4 5 6 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 6 - 10 z 27

© 2024 ZŠ s MŠ Kolárovice - Od poznania regiónu k poznaniu sveta prostredníctvom moderného vyučovania